EstLab: “Ima li kritike u/o HR filmu?!”

N  A  J  A  V  A  DOGAĐANJA u organizaciji Estetičkog laboratorija Filozofskog fakulteta:

EstLab: “Ima li kritike u/o HR filmu?!”

VRIJEME: utorak, 17. listopada 2023. u 18:30 sati

MJESTO: soba 39 na I. katu Filozofskog fakulteta

Koliko suvremeni hrvatski film pokazuje kritičkog odnosa prema zbilji u kojoj nastaje? I pokazuje li – UOPĆE?

Imaju li HR redatelji, scenaristi, odnosno AUTORI, hrabrosti da se suoče sa sakralizirajućom snagom pseudoreligioznog kulta države koju promoviraju državni mediji? I… može li se umjetnički iskoračiti iz službeno zadanih kanona?

Ima li načina da se ovdašnji kinoautori odupru tabuizaciji nekih HR »svetinja«? Konačno, može li se na filmski pametan i duhovit način istodobno gledatelja zabaviti i poučiti?

Sve to – i mnogošto drugog – teme su razgovara na prvoj ovosezonskoj tribini sekcije »Filmozofija« Estetičkog Laba. Gost je EstLaboratorija Damir Radić, cijenjeni i nagrađivani filmski kritičar, kinoautor, književnik, pjesnik… intelektualac liberalne provenijencije. Kao predložak za raspravu poslužit će kratka igrana komedija TELEPORT ZOVKO (2013.) Predraga Ličine.

RAZGOVARAJU: Damić Radić i Marijan Krivak. SUDJELUJU: studenti FFOS-a i EstLabovci. VRIJEME: utorak, 17. listopada 2023. u 18.30. MJESTO: dvorana 39 FFOS-a.

m k