Sergej Filipovic

2002.-2006.

Filozofski fakultet u Osijeku, Preddiplomski studij

2006.-2009.

sveučilišni prvostupnik povijesti i pedagogije

Filozofski fakultet u Osijeku, Diplomski studij

2009.-2011.

magistar edukacije povijesti i magistar pedagogije

Fakultet političkih znanosti u Zagrebu, Poslijediplomski specijalistički studij „Regionalne komparativne studije Srednje i Jugoistočne Europe“

2011.-2013.

sveučilišni specijalist komparativne politike

Filozofski fakultet u Zagrebu, Poslijediplomski doktorski studij moderne i suvremene hrvatske povijesti u europskom i svjetskom kontekstu

2011.-

Erasmus, Faculty of Humanities, Pečuh, Mađarska (2011)

Stručni ispit za učitelja povijesti (2013)

„Comic Sans", Grundtvig radionica o poučavanju odraslih pomoću stripa, Leeds, Ujedinjeno Kraljevstvo (2013)

Online tečaj „A Brief History of Humankind“ - Hebrew University of Jerusalem (coursera.org) (2013-2014)

Online tečaj „History of Europe, from 1800 to Present“ (saylor.org) (2014)

Online tečaj „World Regional Geography“ (saylor.org) (2014)

Stručni komunikacijski posrednik u nastavi (2014)

ECDL operater (2014)

„Volunteering: Improve and Change", Kobuleti, Gruzija (2014)

Voditelj izrade i provedbe projekata financiranih iz EU fondova, Edunova (2014-2015)

ISHA Summer Seminar „History of the Marginalized“ (2016)

Kolegiji u tekućoj godini:

Metodika nastave povijesti I.

Metodika nastave povijesti II.

Metodičke vježbe

Školska praksa

Povijest starog Istoka i Egipta

Povijest starog kršćanstva

Povijest plovidbe

Edukativno-istraživački projekt „Povijest i baština” u suradnji s Muzejom Slavonije povodom obilježavanja 110. godišnjice izbijanja generalnog štrajka u Osijeku

Suradnik u okviru međunarodnog projekta "Tragovi njemačkog jezika, književnosti i kulture u Hrvatskoj"

Metodika nastave povijesti, povijest školstva, povijest svakodnevice, povijest marginalnih skupina, povijest JI i Srednje Europe u 19. i 20. st.

Udruga diplomiranih studenata Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Osijek (Alumni FFOS)

1.       Pohvala summa cum laude (magistar edukacije povijesti i magistar pedagogije s najvećom pohvalom) kao najuspješnijem studentu generacije na završenom diplomskom studiju (2012.)

2.       Prva nagrada za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje (dodjeljuje Hrvatski institut za povijest – Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje) (2013.)

3.       Druga nagrada za najbolji esej nastavnika osnovnih i srednjih škola o Prvom svjetskom ratu (dodjeljuje Hrvatska udruga nastavnika povijesti i Hrvatsko-američka kulturna udruga) (2015.)

4.       Druga nagrada za najbolji esej na temu „The image of ancient neighbors in Central European school textbooks.“(„Slika srednjovjekovnog susjeda u srednjoeuropskim školskim udžbenicima“), međunarodni natječaj organizirali Medieval Central Europe Research Network (MECERN) i Georg Eckert Institut (2016.)

5.       Pohvala za mentora učenicima koji su osvojili Nagradu za najbolji esej učenika srednjih škola o Prvom svjetskom ratu (dodjeljuje Hrvatska udruga nastavnika povijesti i Hrvatsko-američka kulturna udruga) (2016.)

6.        Pohvala za mentora učenicima u pisanju eseju o Prvom svjetskom ratu, za najviše poslanih učeničkih radova (dodjeljuje Hrvatska udruga nastavnika povijesti i Hrvatsko-američka kulturna udruga) (2016.)