FILOZOFSKI FAKULTET DOBIO CERTIFIKAT ZA KVALITETU

Akreditacijski savjet Agencije za znanost i visoko obrazovanje Republike Hrvatske na svojoj je sjednici 17. svibnja 2016. donio zaključak o IZDAVANJU CERTIFIKATA FILOZOFSKOM FAKULTETU U OSIJEKU za učinkovit, razvijen i funkcionalno ustrojen sustav osiguravanja kvalitete.

Prvi smo fakultet humanističkih znanosti i jedna od malobrojnih visokoobrazovanih ustanova koje su nositelji Certifikata. U Hrvatskoj je samo desetak posto takvih ustanova koje prema pravilima europskih i svjetskih agencija školuju studente i provode programe u skladu s najvišim standardima.

Do sada su Certifikat za učinkovit, razvijen i funkcionalno ustrojen sustav osiguravanja kvalitete uglavnom dobivali rektorati, fakulteti s područja elektrotehničkih i strojarskih znanosti te neka privatna učilišta.