Diplomski studij - nastavnički, dvopredmetni - Plan i program

Odsjek za njemački jezik i književnost

DIPLOMSKI STUDIJ GERMANISTIKE

NASTAVNIČKO USMJERENJE

DVOPREDMETNI STUDIJ

SEMESTAR I

1. Psihologija odgoja i obrazovanja*

2. Usvajanje drugog i stranog jezika**

3. Jezične vježbe njemačkog jezika VII

8

12

Izborni kolegiji

Studenti biraju onoliko izbornih kolegija iz ponude za tekući semestar koliko im je neophodno da bi ostvarili minimalno 15 ECTS bodova u semestru.

15

*Budući da kolegij Psihologija odgoja i obrazovanja studenti slušaju u svim predmetima nastavničkog usmjerenja, satnica i ECTS bodovi ovog kolegija raspodjeljuju se ravnopravno na dva predmeta. Stoga student germanistike u nastavničkom usmjerenju bira onoliko izbornih kolegija iz ponude za tekući semestar koliko mu je potrebno da bi popunio razliku bodova koji su nastali raspodjelom bodova ovog kolegija na dva predmeta koje studira.

**Ako student studira dva strana jezika u nastavničkom usmjerenju, npr. njemački i engleski jezik, dozvoljava mu se da bira na kojem će jeziku slušati kolegij Usvajanje drugog i stranog jezika. Ako ga odluči slušati  na engleskom jeziku, dakle u okviru diplomskog studija anglistike, onda ga ne mora slušati i u okviru diplomskog studija germanistike, nego u tom predmetu bira dodatne izborne kolegije, po mogućnosti iz područja glotodidaktike.

SEMESTAR  II

1. Didaktika*

2. Glotodidaktika**

3. Školska praksa 1

4. Jezične vježbe njemačkog jezika VIII

8

15

*Budući da kolegij Didaktika  studenti slušaju u svim predmetima nastavničkog usmjerenja, satnica i ECTS bodovi ovog kolegija raspodjeljuju se ravnopravno na dva predmeta. Stoga student germanistike u nastavničkom usmjerenju bira onoliko izbornih kolegija iz ponude za tekući semestar koliko mu je potrebno da bi popunio razliku bodova koji su nastali raspodjelom bodova ovog kolegija na dva predmeta koje studira.

**Ako student studira dva strana jezika u nastavničkom usmjerenju, npr. njemački i engleski jezik, dozvoljava mu se da bira na kojem će jeziku slušati kolegij Glotodidaktika. Ako ga odluči slušati  na engleskom jeziku, dakle u okviru diplomskog studija anglistike, onda ga ne mora slušati i u okviru diplomskog studija germanistike, nego u tom predmetu bira dodatne izborne kolegije, po mogućnosti iz područja glotodidaktike.

SEMESTAR  III

1. Pedagogija

2. Metodika nastave njemačkog jezika

3. Školska praksa 2

7

12

15

*Budući da kolegij Pedagogija studenti slušaju u svim predmetima nastavničkog usmjerenja, satnica i ECTS bodovi ovog kolegija raspodjeljuju se ravnopravno na dva predmeta. Stoga student germanistike u nastavničkom usmjerenju bira onoliko izbornih kolegija iz ponude za tekući semestar koliko mu je potrebno da bi popunio razliku bodova koji su nastali raspodjelom bodova ovog kolegija na dva predmeta koje studira.

SEMESTAR  IV

1. Izrada diplomskog rada*

15

* Izrada diplomskog rada nosi 15 ECTS bodova. Magistarski rad student piše uz individualne konzultacije s mentorom. Ukoliko student odluči pisati diplomski rad u drugom predmetu, dakle ne u okviru diplomskog studija germanistike, navedeni broj ECTS bodova ostvaruje pohađanjem izbornih kolegija iz ponude izbornih kolegija u diplomskom studiju germanistike.

POPIS IZBORNIH  KOLEGIJA U DVOPREDMETNOM DIPLOMSKOM STUDIJU GERMANISTIKE – NASTAVNIČKO USMJERENJE

Ponuda izbornih kolegija varira od semestra do semestra. U tablicama je navedena trenutačna ukupna ponuda.

a) glotodidaktika

1. Dvojezičnost