KRAKOVSKE JASLICE NA FILOZOFSKOM FAKULTETU

Dobrodošli na izložbu KRAKOVSKE JASLICE!

Riječ je o izložbi fotografija koju je pripremio Povijesni muzej grada Krakova zajedno s Veleposlanstvom Republike Poljske u Republici Hrvatskoj.

U nju će Vas uvesti par odjeven u krakovsku narodnu nošnju koji stoji na ulazu u fakultetsku zgradu.

Do drugoga kata, na kojem se nalazi Svečana dvorana uz koju je postavljena većina izložbenih fotografija i u kojoj će se održati svečano otvorenje izložbe, pratit će Vas izložba knjiga o poljskoj kulturi koju su postavile djelatnice Knjižnice filozofskoga fakulteta.

Izložbu će otvoriti predstavnik Veleposlanstva Republike Poljske u Republici Hrvatskoj dr. sc. Slaven Kale i prodekanica za razvoj i poslovanje Filozofskoga fakulteta prof. dr. sc. Milica Lukić.

Posjetitelji će imati priliku saznati o tradiciji stvaranja tih neobičnih građevina u poljskoj kulturi, karakterističnih za grad Krakov, koje su ovjekovječene na izloženim fotografijama te poslušati poljske božićne pjesme u izvedbi pijanistice Katarine Ešegović i Komornoga zbora mladih.

Radujemo se susretu s Vama i početku adventa na Filozofskom fakultetu u Osijeku!