Naši studenti na međunarodnoj konferenciji Anglophonia: Voices and Perspectives

Andrej Labudić, student treće godine dvopredmetnog preddiplomskog studija engleskog jezika i književnosti i povijesti, te Valentina Markasović, Saška Petrović i Petra Sršić, studentice druge godine dvopredmetnog preddiplomskog studija engleskog jezika i književnosti i povijesti, su od 03. do 05. svibnja 2018. sudjelovali u radu međunarodne konferencije Anglophonia: Voices and Perspectives koju je organizirao Klub studenata anglistike X.a. Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Na konferenciji su sudjelovali sa sljedećim izlaganjima: “Linguistic Landscape in Tvrđa, Osijek” (Andrej Labudić), “The Lion, the Witch, and the Wardrobe and The Book of Lost Things: Escape into Fantasy as a Way of Dealing with War” (Valentina Markasović), “Do Androids Dream of Electric Sheep: The Philosophy of Being Human” (Saška Petrović) i “The Master Has Given a Sock: The Construction of Society and Marginalized Groups in J. K. Rowling's Harry Potter Series” (Petra Sršić).

Svrha i cilj izvannastavne aktivnosti bili su razvoj kritičkog mišljenja, sposobnosti analize i interpretacije književnog djela te analize diskursa.