ODRŽANA STUDENTSKA KONFERENCIJA "POVIJEST VELIKE BRITANIJE I SAD-A"

U organizaciji Međunarodne udruge studenata povijesti – ISHA Osijek i Udruge studenata anglistike Glotta na Filozofskom je fakultetu u Osijeku 24. i 25. svibnja 2018. održana studentska konferencija „Komparativna povijest Velike Britanije i SAD-a: marginalizirane skupine, politički sustavi i ideologije“. Na konferenciji je sudjelovalo osam izlagača. Uz izlagače s našeg fakulteta, studente povijesti i anglistike, sudjelovali su i članovi Kluba studenata anglistike X.a. s Filozofskog fakulteta u Zagrebu koji su svoja izlaganja održali na engleskom jeziku. Na početku oba dana održala su se i plenarna izlaganja. Prvo izlaganje održale su izv. prof. dr. sc. Biljana Oklopčić i izv. prof. dr. sc. Sanja Runtić s Odsjeka za engleski jezik i književnost, a u ime Odsjeka za povijest plenarno je izlaganje održao asistent Luka Pejić. Uz akademski sadržaj, u četvrtak je u večernjim satima održan i anglističko-povijesni kviz na kojem su studenti i profesori s oba odsjeka testirali svoje znanje te naučili nešto novo i u neakademskom dijelu programa. Čestitamo studentima na uspješnoj konferenciji! Fotografije pogledajte u  nastavku.