Odsjek za filozofiju poziva na gostujuća predavanja

Odsjek za filozofiju poziva sve zainteresirane na gostujuća predavanja koja će održati

prof. dr. sc. Marco Moschini

(Sveučilište u Perugi)

na teme

Kant u ontologizmu. Razmišljanja o utjecajima i razvoju učenja

(Kant in ontologism. Reflections on influences and development of doctrine)

- Četvrtak, 29. studenoga u 10 h, učionica 42 -

Erasmus+ program. Nove mogućnosti suradnje

(Erasmus+ Program. New collaboration possibilities)

- Srijeda, 28. studenoga u 12:30 h, učionica 60 -

te

dr. sc. Pavao Žitko, poslijedoktorand

(Sveučilište u Perugi)

na temu

Estetika u filozofijskom pristupu Frane Petrića

(The aesthetics in Franciscus Patricius' philosophical approach)

- Utorak, 27. studenoga u 10 h, učionica 82 -

• • •

Marco Moschini je akademik i profesor ontologije i povijesti filozofije na Odjelu za filozofiju, društvene i humanističke znanosti i obrazovanje Sveučilišta u Perugi (Italija). Kao Erasmus delegat, koordinira međunarodne odnose usmjerene na jačanje i implementaciju ovog programa pri sveučilištima partnerima. Tajnik je Fondacije Siro Moretti-Costanzi i predsjednik umbrijske podružnice Talijanskog filozofskog društva. Njegova istraživačka aktivnost usredotočena je na spekulativne izvode talijanskog kritičkog ontologizma, kao i na proučavanje dijalektičkih odnosa prvenstveno srednjovjekovlja, ali i moderne i suvremene misli.

Pavao Žitko je poslijedoktorand na katedri ontologije Sveučilišta u Perugi. Međunarodni tajnik Hrvatskoga društva »Karl Jaspers« zainteresiran je za dijalog suvremene ontologije i velikih metafizika prošlosti, s posebnom pažnjom na spekulativne pretpostavke filozofije egzistencije u odnosu na teorijska kretanja talijanskog kritičkog ontologizma. Kvalificiran za poziciju izvanrednog profesora po dekretu talijanske nacionalne habilitirajuće procedure.