Dr. sc. Tomislav Jakopec i vizualizacija podataka na 23. zimskoj školi informatike za srednjoškolce

U subotu, 09. siječnja, dr. sc. Tomislav Jakopec održao je predavanje “Vizualizacija podataka koristeći D3.js” na Odjelu za matematiku osječkog sveučilišta. Predavanje je održano u sklopu 23. zimske škole informatike za srednjoškolce koja se tradicionalno održava svake godine. Predavanje je obuhvatilo područje web arhitekture, HTML5 CSS3 javascripta i D3.js-a, a cjelokupna je problematika demonstrirana na odabranim primjerima.

Zimska škola informatike za srednjoškolsce održava se već 23. godinu, a ovogodišnja se Zimska škola informatike temeljila na trima konceptima: popularizaciji informatike, učeničkom kutku u sklopu kojeg su učenici prezentirali projekte na kojima rade te natjecateljskom programiranju kao praktičnom dijelu posvećenom rješavanju zadataka s natjecanja.

Više o iskustvima učenika polaznika škole možete pročitati u prilogu objavljenom na mrežnim stranicama Glasa Slavonije.

Pretraživanje