Javna predavanja i tribine

Gostujuća predavanja

Filozofija i lažne alternative – gostujuće predavanje prof. dr. sc. Line Veljaka

Herman Dalmatin: hrvatski srednjovjekovni filozof prirode – gostujuće predavanje dr. sc. Ivane Skuhala Karasman. Predavanje je održano 22. ožujka 2012. u sklopu kolegija »Filozofija prirode«.

Marsilio Ficino i Pico della Mirandola: filozofi renesanse – gostujuće predavanje dr. sc. Ivane Skuhala Karasman. Predavanje je održano 23. ožujka 2012. u sklopu kolegija »Novovjekovna filozofija«.

Filozofska misao Franje Markovića – gostujuće predavanje Ivana Peklića. Predavanje je održano 19. siječnja 2012. u sklopu kolegija »Hrvatska filozofija«.

Ima li gordosti u kasnom kapitalizmu – gostujuće predavanje prof. Alpara Lošonca s Univerziteta u Novome Sadu održano je 24. veljace 2015.

Javne tribine

Suvremene rasprave o teizmu i ateizmu – Stanko Andrić, Željko Senković, Ivica Šola (14. 11. 2011.)

Buddhizam vježba ispravnog shvaćanja, ispravnog etičkog djelovanja i ispravne meditacije – javno predavanje dr. sc. Ivana Stublića. Predavanje je održano 25. travnja 2012.

* Zapisi o totalitarizmu – Marijan Krivak i Lino Veljak. Voditelj: Tonči Valentić (20. ožujka 2015): https://www.youtube.com/watch?v=cMh1w2KWBf0

* Umjetna inteligencija i utopijska/distopijska društva na filmu – gostovanje izv. prof. dr. sc. Marijana Krivaka na Studentskom radiju UNIOS.

Izvannastavni rad sa studentima

Filozofska čitanja – u ljetnom semestru 2010./11.

I.    Platon, Zakoni. Gostujući profesor Marko Tokić.

II.   Nietzsche, Radosna znanost (knjiga IV). Gostujući profesor Ivan Stublić.

Filozofska čitanja – u zimskom semestru 2011./12.

I.  Jean-Paul Sartre, Filozofske i političke rasprave (odabrani eseji Demilitarizacija kulture i Hladni rat i jedinstvo kulture). Gostujući profesor doc. dr. sc. Marijan Krivak.

II. Platon, Država. Gostujući profesor doc. dr. sc. Marko Tokić.

Filozofska čitanja – u zimskom semestru 2012./13.

I. Søren Kierkegaard, Strah i drhtanje. Gostujući profesor doc. dr. sc. Marijan Krivak.

Studentski skupovi

Etičke teme – 1. Studentski filozofski simpozij održan je 5. svibnja 2011. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta u Osijeku.

* Filmozofija – 2. Studentski filozofski simpozij održan je 2. i 3. svibnja. 2012. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta u Osijeku.

* Hrvatska filozofska baština – 3. Studentski filozofski simpozij održan je 17. svibnja 2013. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta u Osijeku.

Sveučilište, filozofija, obrazovne politike – 4. Studentski filozofski simpozij održan je 8. i 9. svibnja 2014. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta u Osijeku, Udruge studenata filozofije »logOS« i Hrvatskog filozofskog društva.

Društvo, jezik, mit – 5. Studentski filozofski simpozij održan je 28. i 29. svibnja 2015. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Udruge studenata filozofije »logOS« i Hrvatskog filozofskog društva.

Filozofija u književnosti – 6. Studentski filozofski simpozij održan je 5. i 6. svibnja 2016. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Udruge studenata filozofije »logOS« i Hrvatskog filozofskog društva.

Renesanse u filozofiji – 7. Studentski filozofski simpozij održan je 4. i 5. svibnja 2017. godine u organizaciji Odsjeka za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i Hrvatskog filozofskog društva.

Studentske (r)evolucije: pedeset godina od 1968. – 8. Studentski filozofski simpozij održan je 3. i 4. svibnja 2018. godine u organizaciji Filozofskog fakulteta u Osijeku i Udruge studenata filozofije »logOS«.