Studenti Informatologije na Pop up pikniku

Dana 20. travnja 2018. godine studentice 2. godine Dvopredmetnog diplomskog studija informatologije Matea Šumrada, Sanja Sušilović, Katarina Paulić i Matea Paradžik pod vodstvom izv.prof.dr.sc. Gordane Dukić sudjelovale su na Pop up pikniku u Habjanovcima u Etno kući. Pop up piknik je organiziran kako bi studenti Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta i studenti Odjela za kulturologiju predstavili rezultate istraživanja o migrantima i izbjeglicama. Studentice informatologije provele su medijsku analizu izvješćivanja o migracijama i izbjeglicama.

Studenti su sudjelovali u istraživačkom dijelu međunarodnog Erasmus+ projekta Grandama’s story čiji je nositelj engleska neprofitna organizacija Legacy WM, a hrvatski partneri koji sudjeluju u projektu su Muzej Slavonije i Udruga za rad s mladima Breza. Ciljevi projekta uključuju razvoj novih digitalnih alata i edukativnih materijala za rad s mladim migrantima i izbjeglicama te njihovo uključivanje u aktivnosti zajednice.

Više možete pročitati u Sveučilišnom glasniku.

izv. dr. sc. Gordana Dukić

Photo by: Dražen Lazić