InfoDASKA 2018 – Mostar

Studentska konferencija InfoDASKA održala se 10. i 11. svibnja 2018. godine u Mostaru. Na konferenciji je sudjelovalo 6 studenata s Filozofskog fakulteta u Osijeku, Katarina Đurđević, Ana Boras, Antonela Galić, Ivana Svalina, Stijepo Vrdoljak i Mislav Glavačević. Katarina Đurđević i Ana Boras zajedno su predstavili rad na temu „Stavovi studenata Filozofskog fakulteta u Osijeku o fenomenu podatak, informacija, znanje“. Antonela Galić napravila je rad u suradnji s Tenom Ištuk, ali je samostalno predstavila rad na temu „Kompetencije informacijskih stručnjaka 21. stoljeća“. Ivana  Svalina predstavila je rad na temu „Put do informacije: informacijska pismenost studenata Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera“, te su Stijepo Vrdoljak i Mislav Glavačević predstavili rad na temu „IT kompetencije zaposlenika AKM ustanova na području Osijeka“. Studenti su krenuli u Mostar u utorak, 8. svibnja u 20:40 h s osječkog kolodvora, te su stigli u Mostar u srijedu, 9. svibnja u 07:00h. Studenti su bili smješteni u hostelu „Dino“ u kojemu su imali dva noćenja. Prvi dan studenti su obilazili grad Mostar i Međugorje. Drugoga dana, odnosno prvog dana konferencije, studenti su se upoznali s organizatorima konferencije nakon čega je slijedila registracija za konferenciju te slušanje gostujućeg predavanja. Nakon toga, prvo  izlaganje prvog dana konferencije imali su Stijepo Vrdoljak i Mislav Glavačević. Nakon pauze, svoje izlaganje imale su i Katarina Đurđević i Ana Boras. U trećem bloku izlaganja prvoga dana konferencije, svoje izlaganje imala je Ivana Svalina. Nakon završetka prvoga dana, organizirano je večernje druženje za sve studente koji su sudjelovali na konferenciji. Idućega dana konferencije svoje izlaganja imala je Antonela Galić, te je konferencija uspješno privedena kraju. Potom je slijedilo zajedničko fotografiranje, zahvala organizatora svim gostima, nakon čega su Antonela Galić i Mislav Glavačević najavili održavanje studentske konferencije InfoDASKA 2019 u Osijeku te pozvali sve prisutne na što veći odaziv i zahvalili se organizatorima na lijepom gostoprimstvu. Nakon toga, jedan od organizatora proveo je sve studente kroz turističko razgledavanje Mostara čime im je skratio vrijeme do čekanja autobusa za povratak kući koji je polazio u 20:40 s mostarskog kolodvora. Studenti su došli u Osijek u subotu, 12. svibnja u 07:00h.

Mislav Glavačević

Pretraživanje