POSJET ZAMJENIKA NJEMAČKOG VELEPOSLANIKA FFOS-U

U ponedjeljak, 3. prosinca 2018. godine Odsjek za njemački jezik i književnost posjetio je Harald Seibel, zamjenik njemačkog veleposlanika i izaslanik za gospodarska pitanja Veleposlanstva Savezne Republike Njemačke u Republici Hrvatskoj. S početkom u 12.30 sati u Svečanoj dvorani Filozofskog fakulteta Osijek održao je predavanje o njemačko-hrvatskim odnosima u europskom kontekstu pri čemu se između ostalog osvrnuo na budućnost Europske unije, budućnost mladih u Hrvatskoj i izazove s kojima se suočavaju.

Nakon predavanja gospodin Seibel otvorio je raspravu u kojoj su sudjelovali prisutni studenti i profesori s Odsjeka te je zaključno naglasio postojanje velikog kulturnog i turističkog potencijala regije. Na kraju je Odsjeku i Fakultetu zaželio puno uspjeha u daljnjem radu.