Naslovna

Odsjek za povijest

Voditelj Odsjeka za povijest:

doc. dr. sc. Denis Njari

Zamjenik voditelja Odsjeka za povijest:

doc. dr. sc. Zlatko Đukić

Hrvatsko-mađarska interregionalna istraživanja. Istraživanje recepcije hrvatske i mađarske povijesti/Horvát-magyar interregionális kutatások. A horvát és a magyar történelem recepciójának vizsgálata

Datum objave: 10.10.2018.

Pozivamo sve zainteresirane na znanstveni skup Hrvatsko-mađarska interregionalna istraživanja. Istraživanje recepcije hrvatske i mađarske povijesti/Horvát-magyar interregionális kutatások. A horvát és a magyar történelem recepciójának vizsgálata koji će se održati 26. listopada 2018. u svečanoj dvorani na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Program možete vidjeti ovdje.

Eldina Lovaš dobitnica Nagrade za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje

Datum objave: 03.10.2018.

Eldina Lovaš, vanjska suradnica Odsjeka za povijest i nekadašnja studentica Filozofskoga fakulteta u Osijeku, dobitnica je Nagrade za najbolji rad mladih povjesničara iz povijesti Slavonije, Srijema i Baranje u 2018. godini. Nagradu dodjeljuje Podružnica za povijest Slavonije, Srijema i Baranje Hrvatskog instituta za povijest, a ovogodišnju nagradu dodijelilo je povjerenstvo u sastavu dr. sc. Zlata Živaković-Kerže, dr. sc. Suzana Leček, dr. sc. Stanko Andrić,  dr. sc. Miroslav Akmadža i dr. sc. Robert Skenderović. Naslov prvonagrađenog rada glasi „Osječko građanstvo u Upisniku građana od stjecanja slobodnog i kraljevskog statusa do prvog popisa neplemenitog stanovništva (1809.-1814.)”.

Čestitamo svim nagrađenima!

Više: http://hipsb.hr/pobjednici-natjecaja-podruznice-nagradu-najbolji-rad-mladih-povjesnicara-iz-povijesti-slavonije-srijema-baranje-2018/