Poziv na promociju knjige Marije Varga "Ég és föld között" (Između neba i zemlje)

„Nit po nit, tkala si sag života.

Zvijezda grmeći, tihi hod

Utkao se u tvoj sag,

Izgledajući kao da je živio u

Vatrenom tkanju tvoje duše.“

(Karl Otten: Horoskop jedne preminule – Sjećanje na Otti Berger)

Poziv na promociju knjige

Marije Varga

Ég és föld között (Između neba i zemlje)

Dana 06. rujna 2017., u 18 sati u svečanoj dvorani Filozofskog fakulteta u Osijeku (Ulica Lorenza Jagera 9, Osijek) održat će se promocija knjige Marije Varga Ég és föld között (Između neba i zemlje) u organiziraju Katedre za mađarski jezik i književnost i Odsjeka za povijest Filozofskog  fakulteta Osijek.

Hrvatsko-mađarska dvojezična knjiga biografska je priča o životu, školovanju i radu Otti Berger (1898-1944), avantgardne umjetnice tekstila i nadarene dizajnerice, rodom iz baranjskoga mjesta Zmajevca.

O knjizi će govoriti: Andreja Šimičić iz Muzeja Slavonije, doc. dr. sc. Denis Njari s Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta, dr. sc. Zlata Kerže, znanstveni savjetnik u Institutu za povijest Slavonskog Broda, ujedno i recenzentica knjige, a ulomke iz knjige čitat će Monika Molnar Ljubić s Katedra za mađarski jezik i književnost. Voditeljica promocije je doc. dr. sc. Ana Lehocki-Samardžić s Katedre za mađarski jezik i književnost.

Srdačno Vas očekujemo!