Suradnja FFOS-ove Alumni udruge i Knjižnice

Alumni udruga FFOS darovala je Knjižnici Filozofskoga fakulteta u Osijeku jedanaest knjiga čija vrijednost iznosi približno 2000 kuna. Udruga diplomiranih studenata Filozofskoga fakulteta Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku na sjednici je Skupštine, održanoj 13. prosinca 2018. godine, donijela Odluku o darovanju u kojoj stoji da će se Knjižnici Filozofskoga fakulteta u Osijeku darovati knjige, i to s namjerom povećanja fonda Knjižnice. S druge pak strane, donacija je knjiga usklađena s programiranim ciljevima i djelatnostima Udruge, napose s ciljem poticanja i unapređivanja znanstvenih, kulturnih i stručnih aktivnosti njezinih članova, odnosno s djelatnošću razvoja i promicanja odgoja i obrazovanja te sudjelovanja u aktivnostima koje se temelje na načelima cjeloživotnoga obrazovanja. Voditeljica Knjižnice sastavila je popis traženih naslova koji su kupljeni sredstvima Udruge. Predsjednik i tajnik Udruge pribavljene su knjige uručili FFOS-ovoj Knjižnici u utorak 5. veljače 2019. istaknuvši kako one imaju služiti svim korisnicima Knjižnice.

Knjižnu donaciju čine sljedeći naslovi:
1. Učitelj – od pripravnika do savjetnika / Ivana Jurjević Jovanović, Igor Rukljač, Branka Smolković Cerovski, Sanja Urek. Zagreb: Školska knjiga, 2017.
2. Hrvatsko-njemački praktični rječnik /Jasenka Kljaić. Zagreb: Školska knjiga, 2017.
3. Lacan – Imaginarna jedinstvenost subjekta nasuprot autentičnom Ja / Ladislav Pavić. Zagreb: Školska knjiga, 2017.
4. 21 lekcija za 21. stoljeće / Yual Noah Harari. Zagreb: Fokus komunikacije, 2018.
5. Od Gutenberga do Zuckerberga: Što zaista morate znati o Internetu / John Naughton. Zagreb: Edicije Božićević, 2014.
6. Homo deus: Kratka povijest sutrašnjice / Yuval Noah Harari. Zagreb: Fokus komunikacije, 2017.
7. S.P.Q.R. Povijest starog Rima / Mary Beard. Zagreb: Školska knjiga, 2018.
8. Python za znatiželjne / Grupa autora. Zagreb: Element, 2016.
9. Razumijevanje otuđenja od roditelja: učenje suočavanja, pomoć cijeljenju / Nick i Karen Woodall. Zagreb: Geromar, 2018.
10. Grčka filozofija  Svezak 1 (Hrestomatija filozofije) / Damir Barbarić. Zagreb: Školska knjiga, 1995.
11. Pisac i vlast – Poetika Marina Držića / Slobodan Prosperov Novak. Zagreb: Školska knjiga, 2017.