Gostujuće predavanje na Odsjeku za povijest: mr. sc. Velimir Šonje

Odsjek za povijest

Gostujuće predavanje na Odsjeku za povijest: mr.sc. Velimir Šonje

Odsjek za povijest poziva vas na gostujuće predavanje mr.sc. Velimira Šonje, direktor Arhivanalitike i glavni urednika i web portala Ekonomski Lab pod naslovom

Povijest prije eura – monetarni aranžmani u Europi

Predavanje će se održati u četvrtak 13. siječnja 2022. godine u učionici 39 od 15:00 do 16:30 sati.

Predavanje se održava u sklopu kolegija ”Ekonomska povijest – rani novi vijek”

Velimir Šonje završio je Ekonomski fakultet Zagreb, s odličnim uspjehom i Rektorovom nagradom za najbolje studente. Nadalje je u periodu od 1991. – 1993. na Ekonomskom fakultetu u  Zagrebu upisao poslijediplomski studij za poslovno upravljanje organiziran u suradnji s Florida State University u SAD-u (magistarski rad na temi ‘Ekonomska analiza veličine poduzeća‘). 1992. pohađao je Ljetnu školu Svjetske banke u Beču, 1993. Naprednu ljetnu školu Svjetske banke u Pragu. Znanstvene i stručne reference: 23 knjige i poglavlja u knjigama od kojih 9 objavljenih u inozemstvu, 40 znanstvenih i stručnih članaka u časopisima i zbornicima s konferencija, 6 prikaza knjiga i 18 stručnih izvješća, ukupno 87 bibliografskih referenci zaključno s 2016. godinom.

Od 1990. do 1995. godine radio je kao asistent na ekonomskom institutu u Zagrebu. 1993. postaje savjetnik Vlade RH za stvaranje antiinflacijskog programa. od 1995. do 2000. godine radi kao izvršni direktor i direktor direkcije za istraživanja Hrvatske Narodne Banke