HDPL pretkonferencijski događaj “Izazovi suvremenog znanstvenoistraživačkog rada”

Odsjek za hrvatski jezik i književnost

HRVATSKO DRUŠTVO ZA PRIMIJENJENU LINGVISTIKU

XXXVI. međunarodni znanstveni skup

PRVA OBAVIJEST

Hrvatsko društvo za primijenjenu lingvistiku 8. lipnja 2022. (srijeda) na Filozofskom fakultetu Osijek, u okviru XXXVI. međunarodnog znanstvenog skupa Hrvatskog društva za primijenjenu lingvistiku, koji će se održati od 9. do 11. lipnja 2022. na Filozofskom fakultetu Osijek, organizira jednodnevni pretkonferencijski događaj koji je namijenjen doktorandima i poslijedoktorandima humanističkih i društvenih studija. Također, dobrodošli su i studenti diplomskih studija.

Tema je ovogodišnjeg pretkonferencijskog događaja

Izazovi suvremenog znanstvenoistraživačkog rada

a pozvani su predavači

prof. dr. sc. Zoran Velagić (Filozofski fakulet Osijek)

Etičnost u znanosti (plagiranje / nakladništvo / predatorske konferencije)

doc. dr. sc. Ana Werkmann Horvat (Filozofski fakultet Osijek)

Pisanje znanstvenoistraživačkih radova

s ciljem objavljivanja u publikacijama međunarodnih izdavača

Predviđeno je trajanje događaja 8. lipnja 2022. (srijeda) od 10 do 15 sati. Za sudjelovanje u pretkonferencijskom događaju u svojstvu slušača svi zainteresirani moraju se prijaviti na adresu amikic@ffos.hr najkasnije do 20. svibnja. Sudjelovanje je za sve studente diplomskih i poslijediplomskih studija te za poslijedoktorande besplatno. Za sve prijavljene sudionike bit će osigurani osvježenje i užina. Također, svi će prijavljeni slušači/sudionici dobiti potvrdu o sudjelovanju na temelju koje će na svojim matičnim ustanovama moći zatražiti dodjelu ECTS-a.

Do susreta u Osijeku srdačno Vas pozdravljamo.

Organizacijski odbor

Ana Mikić Čolić (Osijek), Maja Glušac (Osijek), Melita Aleksa Varga (Osijek), Gabrijela Buljan (Osijek), Goran Milić (Osijek), Draženka Molnar (Osijek), Leonard Pon (Osijek), Ivana Šarić Šokčević (Osijek), Alma Vančura (Osijek), Dubravka Vidaković Erdeljić (Osijek), Ana Werkmann Horvat (Osijek)

Tajnica Organizacijskog odbora                                                                                        Predsjednica Organizacijskog odbora

izv. prof. dr. sc. Maja Glušac                                                                                                   izv. prof. dr. sc. Ana Mikić Čolić