Izložba studentskih radova “Pismenosti u digitalnom dobu”

U Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek u tijeku je izložba postera studenata 3. godine preddiplomskog studija Informatologije Filozofskog fakulteta u Osijeku. Posteri su izrađeni u sklopu kolegija Pismenosti u digitalnom dobu pod mentorstvom izv. prof. dr. sc. Ivane Martinović i asistentice Mirne Gilman Ranogajec. Studenti koji su sudjelovali u izradi postera su: Ivona Guštin, Mirta Bošnjak, Maristela Uličnik, Ana Talan, Dominik Ivančić, Nikolina Češljar, Petra Kokalović, Ela Sotrel, Lucija Smolka i Dorotea Dražić. Izložba obrađuje različite vrste pismenosti u digitalnom dobu: digitalnu, medijsku, informacijsku, informatičku i kritičku pismenost. Obrađene su aktualne teme i fenomeni poput sigurnosti na internetu i društvenim mrežama, dezinformacije, misinformacije i lažne vijesti, medijska satira, influenceri u životima mladih i informacijski poremećaj. Izložba je nastala kao suradnja između Odsjeka za informacijske znanosti na Filozofskom fakultetu u Osijeku i Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek. Posteri su rezultat nastavnog procesa, dok sama izložba pruža mogućnost opismenjavanja šire publike o gorućim temama digitalnog doba. Studentski radovi izloženi su u izložbenoj auli na katu Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.