Posjet učenika iz Orašja

Dan otvorenih vrata Filozofskog fakulteta u Osijeku u prolongiranom se obliku održao i 28. travnja 2026., kada su Fakultet posjetili dragi gosti – srednjoškolci i njihovi profesori iz Školskoga centra fra Martina Nedića iz Orašja. Srednjoškolce su pozdravile fakultetske prodekanice te im – svaka iz perspektive svoga resora, predstavile studijske programe koje Fakultet nudi, mogućnosti znanstveno-istraživačkog rada studenata, infrastrukturne prednosti u odnosu na druge osječke fakultete te strukturu studentskog života. Učenike su pozdravili i studenti – predsjednik fakultetskog Studentskog zbora Stefan Zundanović, studentska prodekanica Anja Novak i studentska pravobraniteljica Nika Petović, približivši im potencijal uključenosti u rad studentskih udruga, aktivnosti koje organizira Studentski zbor te skrb koju Fakultet njeguje u odnosu na studente. Posjet je završio šetnjom fakultetskom zgradom, dvorištem i predstavljanjem fakultetske knjižnice.