O programu

Program učenja njemačkog jezika u svrhu visokoškolske nastave

Program je namijenjen visokoškolskim nastavnicima, pri čemu pojam visokoškolski nastavnici označava osobe u znanstveno-nastavnim, nastavnim i suradničkim zvanjima koje su zaposlene u sustavu znanosti i visokog obrazovanja. Program je namijenjen i polaznicima izvan visokoškolskog sustava, a žele se osposobiti za izvedbu nastave na njemačkom jeziku na visokoškolskoj razini. Program se sastoji od pet modula, a nakon uspješnog završetka programa polaznici će imati dovoljno znanja i vještina kako bi pristupili pripremi i izvedbi nastave svog predmeta na njemačkom jeziku.

Misija je programa „Učenje njemačkog jezika u svrhu visokoškolske nastave“ visokoškolskim nastavnicima ponuditi mogućnost poboljšanja njihovih jezičnih kompetencija njemačkoga kao stranoga jezika.

U okviru ovoga programa nudi se pet modula koji se pohađaju sljedećim redoslijedom:

Uvjeti upisa: Program mogu upisati osobe koje imaju završen barem diplomski studij negermanističkog područja.

Kontakt:

izv. prof. dr. sc. Melita Aleksa Varga

Odsjek za njemački jezik i književnost

Filozofski fakultet (ured 71)

Lorenza Jägera 9, HR-31 000 Osijek

T: +385 (0)31 494 684