O knjižnici

Knjižnica Filozofskog fakulteta u Osijeku započinje sa svojom djelatnošću usporedo s osnivanjem Pedagoške akademije 1961. godine. U više od pedeset godina rada, Knjižnica je doživjela više transformacija, predzadnja je bila 2015. godine kada se Knjižnica za strane jezike spojila s glavnom knjižnicom za studije na hrvatskome jeziku. Svoju zadnju transformaciju Knjižnica u lipnju 2019. godine doživljava velikim preseljenjem u drugu zgradu u Školskoj ulici 4. Knjižnica Filozofskoga fakulteta u Osijeku je otvorila mogućnosti za proširenje prostora unutar kojega će korisnicima ponuditi bolje i kvalitetnije uvjete za rad. U novom prostoru Knjižnica svojim korisnicima nudi dvije čitaonice, kvalitetnu računalnu opremu i 52 mjesta za učenje. U prizemlju je smještena knjižna građa i informacijski pult i prostori za osobe za invaliditetom. Prikupljanje, stručna obrada i pohranjivanje raznovrsne građe omogućuju korištenje 65.378 svezaka knjižne građe, časopisa, audiovizualne građe, te doktorskih i magistarskih radnji. Vrijedna zbirka rariteta sadrži među ostalim dragocjenim štivom i Novu slavonsku i nimacsku gramatiku Mathiama Relkovicha iz 1767. godine,  i Hrvatsko-talijanski rječnik Dragutina Parčića koji je ujedno i digitaliziran te dostupan korisnicima na našoj stranici. Razvoj Knjižnice Filozofskog fakulteta u Osijeku usmjeren je viziji knjižnice koja je u stanju prepoznati nove informacijske potrebe svojih korisnika, pružiti inovativne usluge te spremno i kreativno odgovarati na postavljene izazove.