Događanja i vijesti

PREDAVANJE ZAŠTO LIJEČNICI ODLAZE IZ HRVATSKE?

Ako vas zanima zašto liječnici odlaze iz Hrvatske, pridružite nam se na predavanju u utorak, 6. veljače u 17h u učionici 25 na Filozofskom fakultetu u Osijeku i saznajte odgovor na goruće pitanje.

PREDAVANJE ISKUSTVOM UMJETNOSTI

Pozivamo sve zainteresirane na predavanje Iskustvom umjetnosti, koje će se održati u ponedjeljak, 30. siječnja 2024. godine u 17,00 sati u učionici 39 na Filozofskom fakultetu Osijek.  Predavanje će održati Martina Ivanović, magistra edukacije engleskog jezika i književnosti te filozofije i Lucija Leventić, magistra edukacije filozofije te hrvatskog jezika i književnosti.

Predavanjem i otvorenom tribinom želi se nastaviti pitanje odnosa pojedinca i umjetničkog djela s obzirom na odnos autora, umjetničkog djela te društva, odnosno šire javnosti. Važno je ukazati i na suvremena ograničavanja stvaranja umjetničkog djela koja se događaju nerijetkim usmjeravanjem na njegovu unosnost, digitalnu sveprisutnost i borbu za status djela kao zamijećenog trenda. Predavanjem će se izložiti i fenomenološko-hermeneutički način poimanja umjetničkog djela te dijaloga koji je ostvaren na odnosima autora, djela i kušatelja.

PREDAVANJE UČITELJI I UČENICI S POSEBNIM ODGOJNO-OBRAZOVNIM POTREBAMA

Pozivamo Vas na predavanje Učitelji i učenici s odgojno-obrazovnim potrebama, koje će se održati u ponedjeljak, 11. prosinca 2023. od 17:30 sati u učionici 53 na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Predavanje će održati Krunoslava Duka, magistra razredne nastave s defektologijom koja ima dugogodišnje iskustvo rada s učenicima s posebnim potrebama, a ujedno se znanstveno bavi navedenom problematikom

PREDAVANJE GDJE JE NESTAO ČOVJEK?

Pozivamo Vas na predavanje Gdje je nestao čovjek, koje će se održati u četvrtak, 7. prosinca 2023. od 18:00 sati u učionici 58 na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Mirta Faktor, prof. predavanjem će popularizirati, nažalost dosta zanemaren, koncept volontiranja.

PREDSTAVLJANJE KNJIGE GENDER DIFFERENCES IN CONGRESSIONAL SPEECHES

Sigurno ste čuli da su muškarci s Marsa, a žene s Venere. Jeste li ikada pomislili da Vi i Vaša bolja polovica govorite različite jezike? Mars i Venera možda imaju neke veze s tim. Ili ne.
Kada govorimo o javnoj domeni, stvari postaju kompliciranije. Što se događa kada muškarci ili žene „uđu u svijet“ u kojem uglavnom dominira onaj drugi? Može li se probiti stakleni strop tradicionalno rezerviran za žene? Ima li razlike u načinu izražavanja političara i političarki? Saznajte na predstavljanju knjige koja se bavi rodnim razlikama u političkim govorima.

Gender Differences in Congressional Speeches predstavljat će prof. dr. sc. Marija Omazić, izv. prof. dr. sc. Anita Dremel, dr. sc. Ashnil Murray, prof. dr. sc. David Robinson i autorica doc. dr. sc. Dragana Božić Lenard u utorak, 28. studenog 2023. u 18h u učionici 39 na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Radujemo se Vašem dolasku.

PREDAVANJE ANTICIGANIZAM

Pozivamo sve zainteresirane na predavanje Anticiganizam, koje će održati Jasmina Šahović Žabka, mag. i Romana Nikolić, dipl. iur., a u okviru projekta popularizacije znanosti FUZ&JA Filozofskog fakulteta Osijek, u ponedjeljak, 30. listopada 2023. godine s početkom u 17:30 sati u učionici 9.

PREDAVANJE RIJEČ KAO LIJEK – VOĐENO ČITANJE

Pozivamo sve zainteresirane na predavanje Riječ kao lijek – vođeno čitanje, koje će Mirta Faktor, prof. održati u ponedjeljak, 23. listopada 2023. u 18:00 u učionici 9 na Filozofskom fakultetu.