Akademska kiparica doc. dr. art. Margareta Lekić održala gostujuće predavanje na FFOS-u

U utorak, 14. 11. 2023. u sklopu planiranih gostujućih predavanja na Katedri za povijest umjetnosti održano je gostujuće predavanje akademske kiparice doc. dr. art. Margarete Lekić s Akademije za umjetnost i kulturu Sveučilišta J. J. Strossmayera u Osijeku. Predavanje pod naslovom Kiparske tehnike i materijali održano je u sklopu nastave na kolegiju Odabrane teme iz povijesti kiparstva na prijediplomskom studiju Povijesti umjetnosti, u učionici 38 od 8 do 9.35. Na predavanju su sudjelovali studenti prve i treće 3. godine prijediplomskog studija Povijesti umjetnosti upisani na izborni kolegij Odabrane teme iz povijesti kiparstva.

Vrlo zanimljivo i uspješno realizirano predavanje o kiparskim tehnikama i materijalima, od onih tradicionalnih sve do suvremenih, uklopljeno je u nastavni plan i program kolegija Odabrane teme iz povijesti kiparstva.

Doc. dr. sc. Daniel Zec