Obavijesti o upisnim rokovima

Obavijest o upisnim rokovima u akademskoj godini 2023./2024.

U ljetnom semestru akademske 2023./2024. godine program se neće održavati.

Cilj je Programa stručno usavršiti polaznike u području računalnog razmišljanja i programiranja s implementacijom u programskom jeziku Python, a njegovim završetkom polaznici će moći za razložene probleme primijeniti primjerene sastavne dijelove programskog jezika čije korištenje dovodi do rješenja problema, koristiti sintaksu programskog jezika Python pri izradi programa, koristiti Turtle modul za vizualni prikaz rješenja, izraditi programe kao rješenja danih problema, osmisliti individualne zadate i timske projekte te voditi tim prilikom izrade projekta.

Program je namijenjen osnovnoškolskim i srednjoškolskim nastavnicima ali i polaznicima koji su još uvijek izvan obrazovnog sustava, a žele se usavršiti za izvedbu nastave informatike u osnovnim i srednjim školama. Program mogu upisati osobe koje su završile barem preddiplomski studij iz bilo kojeg područja.

Programom se ostvaruje 10 ECTS bodova.

Program se izvodi u 60 sati nastave koja je raspoređena na 20 sati predavanja i 40 sati vježbi. Nastava se izvodi uživo i/ili online u (virtualnim) učionicama Filozofskoga fakulteta u Osijeku.

Prijavi za upis treba priložiti:

1. prijavni obrazac
  2. presliku diplome (ne mora biti ovjerena).

Prijavnu dokumentaciju poslati elektroničkom poštom Voditeljici Ureda za cjeloživotno učenje Ani Mihaljević (amihaljevic@ffos.hr), Ured za cjeloživotno učenje (ured 17), telefon: 031/494 662

Cijena Programa iznosi 465,00 EUR, 3.503,31 kuna (fiksni tečaj konverzije 1 EUR= 7,53450 kuna). U cijenu Programa uključeno je i izdavanje potvrde o završenom Programu računalnog razmišljanja i programiranja Python. Minimalan broj polaznika Programa je 5. Ukoliko se ne upiše dovoljan broj polaznika, Program se neće održati u tekućoj akademskoj godini.

Naknada troškova Programa plaća se nakon dostavljenog računa na polaznikovu kućnu/e-mail adresu u roku od 8 dana na IBAN Filozofskoga fakulteta: HR8423600001102484368, poziv na broj – polaznikov OIB ili broj koji se nalazi na računu.