DECriS European Summer School on Information Science 2022

21st -26th August 2022, Hildesheim, Germany

Institute of Information Science and Natural Language Processing

University of Hildesheim

Europska ljetna škola informacijskih znanosti DECriS (DESS 2022) intenzivno je jednotjedno predavanje na engleskom jeziku za studente preddiplomskih studija koji žele upisati diplomski studij informacijskih znanosti. Tjedan DESS-a donosi vam 2 ECTS-a. DESS 2022 organiziraju Stiftung Universität Hildesheim, Njemačka, Filozofski fakultet Sveučilišta u Osijeku, Hrvatska, Universitat de Barcelona, Španjolska, Universitet po bibliotekoznanie i informacionni tehnologii, Sofija, Bugarska i SRCE, Sveučilišni računski centar, Sveučilište u Zagrebu, Hrvatska. DESS 2022 održava se pod pokroviteljstvom programa EU i Erasmus+ – projekt DECriS – Digitalno obrazovanje za krizne situacije: vrijeme u kojem nema alternative (2020-1-HR01-KA226-HE-094685).

Kolegiji na ljetnoj školi (DESS 2022):

1. Napredne teme u informacijskoj znanosti
  2. Metodologija istraživanja u informacijskoj znanosti
  3. Načela pretraživanja i pronalaženja informacija
  4. Vrednovanje informacijskih usluga
  5. Upravljanje očuvanjem pisane baštine

Više informacija o organizaciji, prijavi i programu DESS-a 2022 možete pronaći na:

Mrežno mjesto: http://decris.ffos.hr

Kontakt: decris@ffos.hr

Rok prijave: 30. travanj 2022.