FFOS-ov volonterski dvojac nagrađen za projekt učenja engleskog za Klub 60+

Povodom Međunarodnog dana volontera koji se diljem svijeta svake godine slavi 5. prosinca održana je i ove godine svečana dodjela nagrada dodjela priznanja i nagrada isaknutim volonterima u zajednici koja okuplja različite institucije i udruge Osječko-baranjske županije i Slavonije. Organizator i glavni kotač zamašnjak zajednice volontera na našem prostoru je već godinama volonterski centar Osijek, odnedavno nazvan Dkolektiv, koji je i ove godine odlučio nagraditi najzaslužnije volontere koji su se svojim predanim radom pomaganja najslabijim i najosjetljivijim članovima našeg društva istaknuli i zaslužili biti u središtu pozornosti, iako je često njihov rad nenametlji i neprimjetan. Upravo su se stoga na ceremoniji dodjele nagrada 8. prosinca pod nazivom “Učinimo nevidljivo vidljivim” među dobitnicima našli i naši kolege Katarina Šijaković i Mato Matijević, studenti druge godine nastavničkog studija engleskog i hrvatskog jezika i književnosti, koji već drugu godinu predano volontiraju u osječkom Klubu 60+ koji okuplja umirovljenike na različitim tjelesnim, umnim i umjetničkim aktivnostima. Katarina i Mato su se na poticaj izv.prof.dr.sc. Tanje Gradečak s Odsjeka za engleski jezik i književnost uključili u online nastavu engleskog jezika umirovljenicima, da bi to s vremenom proširili i na Walking English, učenje jezika kroz šetnju gradom, a sada već neko vrijeme predaju i uživo u prostorima Kluba. Katarina i Mato osvojili su najvredniju nagradu, za Volonterski angažman pojedinca ili tima volontera u 2021. godini, čime je nagrađeno njihovo nesebično zalaganje za dobrobit starijih članova našeg društva koji su još uvijek željni znanja. Istovremeno Katarina i Mato primjenjuju svoja stručna znanja usvojena na svojim studijima jezika i književnosti i nepresušnom energijom i kreativnošću uveseljavaju polaznice tečaja engleskog. Čestitamo Katarini i Mati i želimo im uspjeh u daljnjem radu, kako studentskom, tako i volonterskom!