FFOS u gostima: Ugostiteljsko-turistička škola u Osijeku

Filozofski fakultet 22. studenoga gostovao je u Ugostiteljsko-turističkoj školi na predstavljanju visokih učilišta i sveučilišta u sklopu aktivnosti “Kamo na studij?”, namijenjenom svim zainteresiranim učenicima četverogodišnjih zanimanja. Projekt su koordinirale psihologinja Ugostiteljsko-turističke škole Tanja Kelava te Dora Tataj, bivša studentica Povijesti i Pedagogije Filozofskog fakulteta u Osijeku. Filozofski fakultet predstavljale su Amanda Bobonja, studentska prodekanica, Ana Pašalić, predsjednica Studentskog zbora i Marija Milošević, fotografkinja. Program je započeo u 10.30 postavljanjem promotivnih materijala na štandove fakulteta, nakon čega je u školskom restoranu organiziran coffee break na kojemu su sudionici posluženi hranom i pićem koje su pripremili učenici škole. U 11.30 u školskoj je zbornici održano predstavljanje Regionalnog centra kompetentnosti UTŠO, koje je predvodio ravnatelj škole dr. sc. Andrej Kristek. Od 12.15 do 14 sati održano je predstavljanje fakulteta učenicima po štandovima. Studentice Filozofskog fakulteta učenicima su prenijele informacije o uvjetima za upis, smjerovima koje nudi Filozofski fakultet, organizaciji nastave, kulturnim i zabavnim sadržajima na fakultetu te o djelovanju studentskih udruga. Učenike je najviše zanimalo kako se pripremiti za polaganje obveznih i izbornih predmeta na državnoj maturi te koje kombinacije smjerova mogu upisati na Filozofskom fakultetu. Studentice su učenicima podijelile promotivne letke i ostavile kontakt-brojeve mobitela za eventualne, buduće upite. U svakom slučaju, radujemo se budućim novim kolegicama i kolegama iz osječke Ugostiteljsko-turističke škole!

Amanda Bobonja, studentska prodekanica