Filozofski fakultet Sveučilišta u Mostaru u gostima FFOS-u

Uprava Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru u gostima Filozofskom fakultetu u Osijeku

Nova uprava Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru posjetila je u ponedjeljak, 28. studenoga 2022. godine, Filozofski fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Dekani doc. dr. sc. Dražen Barbarić i izv. prof. dr. sc. Ivan Trojan razgovarali su o sličnostima i razlikama, pri čemu su se prepoznali primjeri dobre prakse, čije će daljnje međusobno komuniciranje pridonijeti kvaliteti rada obiju institucija. Filozofski fakultet u Mostaru i Filozofski fakultet u Osijeku imaju dugu tradiciju suradnje u obliku vanjske suradnje u nastavi, a time i dobre temelje za izgradnju postojane suradnje i na drugim područjima rada. Sastanku su nazočili prof. dr. sc. Senka Marinčić, prodekanica za nastavu i prof. dr. sc. Marko Odak, prodekan za znanost s Filozofskog fakulteta u Mostaru, kao i prof. dr. sc. Biljana Oklopčić, prodekanica za studijske programe i cjeloživotno učenje, izv. prof. dr. sc. Sanja Jukić, prodekanica za nastavu i studente, doc. dr. sc. Ivana Marčinko, prodekanica za razvoj i poslovanje i doc. dr. sc. Stephanie Jug, prodekanica za znanost i međunarodnu suradnju s Filozofskog fakulteta u Osijeku. Kao područje s velikim potencijalom za buduću suradnju prepoznata je suradnja u znanstvenom radu na zajedničkim projektima i međunarodnim aktivnostima. Ovaj inicijalni posjet Filozofskom fakultetu Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku utoliko je i najava zajedničkih projekata u narednom razdoblju razvoja obaju fakulteta, za što će biti potrebna i dragocjena potpora Sveučilišta.