Gostujuća predavanja dr. sc. Tomasza Jaceka Lisa

Odsjek za povijest

U sklopu CEEPUS mobilnosti Tomasz Jacek Lis s Jagiellonskog sveučilišta u Krakovu održat će dva gostujuća predavanja na Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta u Osijeku. Prvo predavanje, pod naslovom “Jadranska obala u očima Poljaka na prijelazu iz 19. u 20. st.”, održat će se 16. listopada 2023. s početkom u 8 h u P 64, a drugo predavanje, pod naslovom “Slika Osijeka i Zagreba u memoarima Jelice Belovic-Bernadzikovske”, održat će se 18. listopada 2023. s početkom u 15.50 h u P 10.

Tomasz Jacek Lis (1988.) doktorirao je na Odsjeku za povijest Sveučilišta Nikola Kopernik u Toruńu, a od 2021. zaposlen je na Odsjeku za povijest Jagiellonskog sveučilišta u Krakovu. U svojim istraživanjima bavi se odnosima Poljaka s južnoslavenskim narodima u 19. i 20. stoljeću te pomoćnim povijesnim znanostima. Autor je niza članaka u poljskim i stranim časopisima.