Gostujuće predavanje na Odsjeku za engleski jezik i književnost

Na Odsjeku za engleski jezik i književnost će 15. travnja 2024. godine u 8:00 u učionici 31 u sklopu kolegija “Popularna književnost” gostujuće predavanje održati doc. dr. sc. Anđelka Raguž s Filozofskog fakulteta u Mostaru, s temom predavanja

The Fantastic in the Harry Potter Series.

Popularnost fantastične književnosti među čitateljima svih uzrasta trend je koji potvrđuje ne samo broj prodanih fantastičnih romana nego i konstantni interes književne kritike za ovaj žanr. U ovom će se predavanju, kroz analizu elemenata fantastičnog romana u serijalu o Harryju Potteru J. K. Rowling, propitati ovaj fenomen.

Dr. sc. Anđelka Raguž docentica je na Odsjeku za engleski jezik i književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru. Područje njezina znanstvenog interesa usmjereno je na englesku književnost, osobito Shakespearea, Bildungsroman, distopiju i popularnu književnost.