Humanitarna akcija Udruge studenata pedagogije Osijek (USPOS)

Odsjek za pedagogiju

Lijep je osjećaj pomagati drugima i potrebitima, a u to smo se uvjerili i sami. Kao udruga pedagoga odlučili smo pomoći našim malim krznenim prijateljima te smo stoga organizirali humanitarnu akciju za Udrugu pobjede, odnosno sklonište za napuštene životinje u Osijeku. Inicijativa je započela unutar naše udruge USPOS, a cilj akcije bio je potaknuti i osvijestiti sve studente i profesore našega Fakulteta na empatiju i pomoć napuštenim životinjama. Odlučili smo prikupljati hranu, igračke, povodce i ogrlice kako bismo ljubimcima uljepšali dom i olakšali životne uvjete. Odaziv na ovu humanitarnu akciju bio je iznimno velik te ovim putem želimo zahvaliti svima koji su sudjelovali u našoj akciji te tako pokazali suosjećanje i ljubav prema napuštenim životinjama. Donacije smo prikupljali u prizemlju našega fakulteta, u razdoblju od 30. 10. do 10. 11. 2023. Prikupljene donacije osobno smo odnijeli Azilu za napuštene životinje te ujedno kroz druženje i igru upoznali brojne krznene stanare te volontere koji im nastoje nadoknaditi sve ono što nikada nisu imali – ljubav, brigu i sreću. Ovim putem još jednom zahvaljujemo svim sudionicima i humanitarcima koji su pokazali veliko srce i pomogli napuštenim životinjama. Veselimo se i željno iščekujemo buduće humanitarne akcije koje će potrebitima izmamiti osmijeh na lice!

Filip Lasić, 1. godina dvopredmetnog diplomskog studija Pedagogije