Johann Wolfgang Goethe – genij klasike na Filozofskom fakultetu u Rijeci

Nakon što je edukativna izložba pod nazivom Johann Wolfgang Goethe – genij klasike održana na našemu Fakultetu, na poziv je dekana Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci izložba otvorena i u sklopu programa proslave Dana tamošnjeg Fakulteta. Izložbu su u četvrtak, 5. svibnja 2022. godine, pred okupljenim nastavnicima i studentima, kao i učenicima koji su došli u posjet Fakultetu, otvorili dekan Fakulteta, prof. dr. sc. Aleksandar Mijatović, i pročelnica Odsjeka za germanistiku, prof. dr. sc. Suzana Jurin, koji su iskazali svoje zadovoljstvo što ustanova može ugostiti izložbu, ali i nadu da je to jedan od daljnjih koraka uzajamne suradnje dvaju Odsjeka za njemački jezik i književnost, odnosno Filozofskih fakulteta u Rijeci i Osijeku. O funkciji i ustroju izložbe govorili su suautori doc. dr. sc. Tihomir Engler i prof. dr. sc. Petra Žagar Šoštarić, pri čemu su pozvali okupljene studente da se pridruže nastavnicima u izradi takvih ili sličnih edukativno-informativnih materijala u svrhu upoznavanja javnosti s velikanima njemačke kulture. Izložba se u holu Fakulteta može razgledati do 24. svibnja 2022. godine.

doc. dr. sc. Tihomir Engler