Medijska i filmska pismenost u obrazovnoj i društvenoj praksi

Odsjek za informacijske znanosti

Dječji kreativni centar DOKKICA u suradnji s Udrugom Bacači sjenki organizira dvodnevni sastanak razmjene Medijska i filmska pismenost u obrazovnoj i društvenoj praksi, koji će se održati 22. i 23. ožujka 2023. u velikoj svečanoj dvorani Filozofskoga fakulteta u Osijeku (Ul. L. Jagera 9).

Dvodnevni sastanak razmjene Medijska i filmska pismenost u obrazovnoj i društvenoj praksi održat će se u okviru aktivnosti tematske mreže Medijsko obrazovanje je važno.MOV, a obuhvatit će predstavljanje različitih aktivnosti kojima se promovira i potiče razvoj medijske i filmske pismenosti u obrazovnoj i društvenoj praksi.

Za sudjelovanje na događaju možete se prijaviti ispunjavanjem obrasca na sljedećoj poveznici: https://forms.gle/4cawU4bFF6p9rx31A, a dodatne informacije možete dobiti slanjem upita na e-adresu: udruga.dokkica@gmail.com ili telefonski na 031/ 782 454.

Dvodnevni sastanak razmjene Medijska i filmska pismenost u obrazovnoj i društvenoj praksi održava se u sklopu projekta Medijsko obrazovanje je važno.MOV, sufinanciranoga sredstvima Europskoga socijalnog fonda, na kojemu su organizatori sastanka razmjene Udruga Bacači sjenki i Dječji kreativni centar DOKKICA projektni partneri.

Projekt se provodi pod vodstvom Gonga i u partnerstvu s Društvom za komunikacijsku i medijsku kulturu, Telecentrom, Kurzivom, Centrom  za kulturu Zlatna vrata, Info zonom, Pragmom, Institutom za razvoj i međunarodne odnose i Fakultetom elektrotehnike i računarstva. Ukupna vrijednost projekta je 2.975.852,47 HRK, a iznos EU potpore iz Europskog socijalnog fonda iznosi 2.529.474,60 HRK.