Na FFOS-u prikazan film DGO III

Dana 1. ožujka 2024. u organizaciji Centra za interdisciplinarna istraživanja kao dio projekta popularizacije znanosti FUZ&JA Filozofskog fakulteta u Osijeku s početkom u 17.30 u maloj svečanoj dvorani Filozofskog fakulteta u Osijeku održana je projekcija dokumentarnog filma DGO III, autora Hrvoja Petrovića, osječkog povjesničara, pedagoga i redatelja.  Na početku je pred petnaestak članova publike dr. sc. Sergej Filipović vodio intervju s autorom u kojem je Petrović pojasnio svoju motivaciju za snimanje trodijelnog dokumentarnog filma o osječkom Donjem gradu, teškoće s kojima se susreo, kao i buduće planove za potencijalne nove filmske projekte. Nakon toga prikazan je sam film koji je publika popratila sa zanimanjem, što je vidljivo i iz pitanja upućenih autoru nakon projekcije. Povratne informacije bile su izrazito pozitivne, i od strane gosta i od strane publike.

Tekst: dr. sc. Sergej Filipović