Nagrađeni pisci u sklopu Natječaja kreativnog pisanja „Ti si zadatak“ povodom 140. godišnjice rođenja Franza Kafke

U sklopu 13. Dana austrijske kulture u Osijeku Austrijski kulturni forum Zagreb, Filozofski fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku i Austrijska čitaonica Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek raspisali su Natječaj kreativnog pisanja. U razdoblju od 1. do 31. listopada pristiglo je 38 prijava. Žiri u sastavu:

doc. dr. sc. Sonja Novak, docentica za njemačku književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku

Marijana Mandić, asistentica za njemačku književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku

Tatjana Mioković, nastavnica njemačkog i engleskog jezika, OŠ Retfala

Hrvoje Ryznar, projektni menadžer u području kulture Kulturnog foruma Zagreb, BMEIA

vrednovao je pristigle prijave.

S obzirom na veliki broj prijava kao i na činjenicu da se dio prijavitelja u svojim prijavama istaknuo ranijim samostalnim objavama knjiga kojima su zastupljeni na policama naših knjižnica i na temelju čega ih se može pribrojati krugu “iskusnih autora”, prijave su podijeljene u dvije kategorije: “početnici” i “iskusni”. Za svaku se kategoriju dodijeljuju tri nagrade kako slijedi:

u kategoriji “početnici”

1. nagrada: Alen Lisak “Dragi Ivane, sretan ti rođendan!”
  2. nagrada: Ružica Gal “Brief an Franz Kafka”
  3. nagrada: Miljenko Gambiraža “Putnik”

u kategoriji “iskusni”

1. nagrada: Đurđica Stuhlreiter “Mladić u novom kaputu”
  2. nagrada: Jasminka Hržić-Grubelić “Poput vode”
  3. nagrada: Dobrila Arambašić-Kopal “Lančić”

Dodjela nagrada i čitanje nagrađenih tekstova odvit će se u utorak, 14. 11. u 17 sati u Austrijskoj čitaonici Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek.

doc. dr. sc. Stephanie Jug

docentica za njemačku književnost Filozofskog fakulteta u Osijeku