NAGRAĐENICI ZA NASTAVNI, STRUČNI I NENASTAVNI RAD: Mario Varga, mag. oec.

NAGRAĐENICI ZA NASTAVNI, STRUČNI I NENASTAVNI RAD

Mario Varga, mag. oec.

1. Molim Vas da nam malo približite poslove koji ulaze u područje Vašega rada.

Poslovi moga područja rada su dogovor s dekanom,  prodekanicama i tajnikom Fakulteta o održivom i transparentnom financijskom poslovanju Fakulteta, te provođenje svih financijsko-računovodstvenih poslova i evidencija sukladno Zakonima, pravilnicima i procedurama na razini države, Sveučilišta i Fakulteta koji se tiču proračunskog računovodstva.

2. Kakva je dnevna dinamika Vašeg posla? Stignete li sve obaviti u okviru radnog vremena?

Posla je puno i ne stignem sve odraditi unutar radnog vremena i često radim navečer, ali mi to nije teško jer volim svoj posao i ovaj Fakultet.

3. Koja su najintenzivnija razdoblja u poslu tijekom godine i kako se nosite s pritiskom zadanih rokova?

Intenzivno je cijelu godinu jer smo velik Fakultet i stalno se nešto događa ali što se tiče rokova predaje financijskih i ostalih izvještaja redovito radim kontrole svih računovodstvenih i financijskih promjena te stoga zadnjih nekoliko godina uspijevam “pobijediti” stres jer su uglavnom sve evidencije usklađene pa bude lakše raditi financijske izvještaje i ostale izvještaje koje traže ministarstva i ostale nadležne službe.

4. Koje su mogućnosti usavršavanja u Vašem poslu i koristite li ih?

Redovito pohađam seminare u organizaciji Hrvatske udruge računovođa i financijskih djelatnika, Udruge računovođa i financijskih djelatnika Osijek čiji sam član te po potrebi ostalih savjetničkih organizacija. Po potrebi telefonski se konzultiram se sa savjetnicima iz navedenih udruga.

5. Velik smo Fakultet. Koliko Vam se često zaposlenici obraćaju za pomoć i u kojim im poslovima neposredno pomažete?

Svi uredi unutar Fakulteta su povezani s mojim uredom jer sve na kraju imam nekakav financijski učinak te se svakodnevno oko svega konzultiramo kako bi ne bi dolazilo do pogrešaka.

6. Ima li u Vašem poslu prostora za kreativnost, za nove ideje kojima se može poboljšati kvaliteta ne samo Vašega rada, već i rada cijeloga Fakulteta?

Navedite nam, molim Vas, neke primjere…

Ne znam može li se to nazvati kreativnošću, ali kad god imam vremena pokušavam u računovodstvenom programu osmisliti nekakav izvještaj kako bih mogao što bolje pratiti stanje sredstava po izvorima financiranja i kako bi poslovanje bilo transparentno i po pravilima proračunskog računovodstva. Početkom ove godine uveli smo ePoslovanje kako bi cijeli proces od podnošenja zahtjeva za nabavu, izrade narudžbenice, zaprimanja e-računa, slanja računa putem e-mail studentima i polaznicima cjeloživotnih učenja.