Objavljen zbornik „Breaking Stereotypes in American Popular Culture”

Dana 24. listopada 2023. objavljen je Breaking Stereotypes in American Popular Culture, zbornik radova s jubilarne 10. znanstvene radionice Hrvatskog udruženja za američke studije (HUAmS) pri Filozofskom fakultetu u Zagrebu, koja je održana lani u rujnu na našem Fakultetu u suradnji s Centrom za popularnu kulturu i Centrom za sjevernoameričke studije.

Na radionici je sudjelovalo više od dvadeset međunarodnih izlagača, a zbornik sačinjava izbor od osam medijski i žanrovski raznovrsnih radova u području američkih studija i popularne kulture. Proučavanjem povijesnih i suvremenih stereotipa u književnosti, filmu, glazbi, blogovima te podcastima kroz različite discipline i teorije, radovi istodobno uočavaju obrasce koji stereotipe drže na životu, ali i omogućuju njihovu subverziju.

Uredništvo zbornika potpisuju prof. dr. sc. Sanja Runtić, doc. dr. sc. Jadranka Zlomislić i asistentica Jelena Pataki Šumiga s Odsjeka za engleski jezik i književnost, a u njemu ćete pronaći i radove doktoranada našega poslijediplomskog studija Književnost i kulturni identitet.