Održana večer poezije i studentska radionica na njemačkom jeziku

Večer poezije i studentska radionica kreativnog pisanja na njemačkom jeziku

U srijedu, 22. ožujka 2023. godine, od 18 do 20 sati u učionici 25 Filozofskog fakulteta u Osijeku u suradnji s Njemačkom zajednicom u Osijeku održana je večer književnosti i poezije. Doc. dr. sc. Stephanie Jug sudionike je uvela u značajke regionalne književnosti na njemačkom jeziku u Slavoniji, a specifično u život Ilke Marie Ungar i njezinu zbirku pjesama Feierabend. Nakon toga su prisutni učenici, studenti i gosti Fakulteta pod vodstvom doc. dr. sc. Sonje Novak sudjelovali u radionici kreativnog pisanja u sklopu koje je nastalo desetak pjesama na njemačkom jeziku, koje su autori pročitali u završnom dijelu radionice. Pjesme nastale u sklopu radionice Njemačka će zajednica objaviti u časopisu Njemačka riječ – Deutsches Wort. Sudionici su na kraju radionice mogli preuzeti i besplatne knjige o regionalnoj književnosti na njemačkom jeziku.

Koordinatori Hanna Klein ispred Njemačke zajednice – Deutsche  Gemeinschaft,

doc. dr. sc. Stephanie Jug i doc. dr. sc. Sonja Novak ispred Filozofskog fakulteta u Osijeku

Fotografije: Hanna Klein