Održano gostujuće predavanje Mirne Ilakovac

Dana 27. travnja 2023. godine Mirna Ilakovac, mag. psych., održala je gostujuće predavanje na Filozofskom fakultetu u Osijeku studentima prve godine diplomskog studija Psihologije. Predavanje je održano na temu  „Savjetodavni rad s učenicima vezan uz emocionalne, motivacijske i disciplinske probleme učenika“ u okviru kolegija Psihologija obrazovanja II. Mirna Ilakovac zaposlena je kao stručna suradnica psihologinja u Medicinskoj školi Osijek te je prvi dio predavanja bio posvećen razgovoru o poslovima školskog psihologa s naglaskom na savjetodavni rad. Predavačica je objasnila zbog kojih se problema učenici najčešće javljaju stručnom suradniku te na koji način planira savjetodavni rad ovisno o problemu.

U drugom dijelu održana je radionica. Učenici su podijeljeni u male grupe, a svaka grupa dobila je primjer situacije (problema) te su trebali sami osmisliti korake rada s učenikom. Nakon izlaganja svake grupe održana je kratka rasprava vezana uz zadani primjer.

Gabrijela Vrdoljak