Održano gostujuće predavanje ,,The Fantastic in the Harry Potter Series”

Dana 15. travnja 2024. od 8:00 do 10:30 u učionici 31 u sklopu nastave izbornoga kolegija ,,Popularna književnost” za studente prve, druge i treće godine sveučilišnoga prijediplomskog dvopredmetnog studija Engleski jezik i književnost te za sve druge zainteresirane studente i zaposlenike Fakulteta predavanje je održala doc. dr. sc. Anđelka Raguž s Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru. Naslov predavanja bio je The Fantastic in the Harry Potter Series. Cilj je predavanja bio pokazati kako popularnost serijala o Harryju Potteru J. K. Rowling među čitateljima svih uzrasta ne dokazuje samo broj prodanih primjeraka knjiga nego i konstantni interes književne kritike za žanr fantastičnog romana. Tijekom predavanja doc. dr. sc. Anđelka Raguž analizom je elemenata fantastičnog romana, kao i elemenata drugih kanonskih i popularnih žanrova poput Bildungsromana, romana strave i užasa te kriminalističkog romana, potvrdila prethodno navedenu pretpostavku. Studenti, prisutni nastavnici i gošća predavačica neprestano su tijekom predavanja bili u interaktivnoj komunikaciji.

Biljana Oklopčić