Održano predavanje u sklopu programa Fuz&ja

Odsjek za engleski jezik i književnost

U petak 20. svibnja 2022. godine, u sklopu FUZ&JA-e, projekta popularizacije znanosti Filozofskog fakulteta Osijek, održano je predavanje „Intermedijalnost u poučavanju jezika i popularizaciji književnosti – uloga društvenih mreža“ lektorica Željke Jeličanin i Barbare Tolić iz Zagreba.

Lektorice su predstavile svoj projekt Hrvatski za svaku upotrebu / @Hjzasve popularizacije književnosti i hrvatskog jezika među različitim dobnim skupinama na društvenim mrežama (Facebook, Instagram, TikTok) uz pregršt zanimljivih i praktičnih primjera svojih aktivnosti, a predavanje su na kraju učinile interaktivnim zahvaljujući književno-jezičnom kvizu i nagradom u obliku pet probranih svjetskih i hrvatskih književnih naslova za prvoplasiranog.
Predavanje je organizirala i moderirala članica Povjerenstva za organizaciju FUZ&JAe i asistentica Jelena Pataki, a medijski popratio Saša Drinić za emisiju TV koktel Osječke televizije, u sklopu koje će se prilog emitirati u četvrtak 26. svibnja 2022.