Odsjek za informacijske znanosti na konferenciji BOBCATSSS 2023

Studentice 2. godine diplomskog studija Ena Maurus, Marija Milošević i Donata Szombathelyi te asistentica Ines Horvat ove su godine sudjelovale na studentskoj međunarodnoj konferenciji BOBCATSSS 2023 koja se održavala u Oslu (Norveška) od 25. do 27. siječnja 2023. godine.

Tema ovogodišnje konferencije bila je A New Era: Exploring the Possibilities and Expanding the Boundaries. Ena Maurus izložila je rad pod naslovom How Metaverse Might Have An Impact On User Experience, Donata Szombathelyi izložila je rad pod naslovom Croatia’s LIS Students Perception of the Role of Public Libraries in Development of Dementia Friendly Communities, a Marija Milošević izložila je rad pod naslovom Open Educational Resources on preservation: state-of-play and creating guidelines for new content. Sva tri izlaganja potaknula su kratku raspravu te smo na konferenciji imali prilike čuti izlaganja koja su se bavila temama otvorenog sadržaja u obrazovanju, akademskih knjižnica, arhiva, školskih knjižnica i sl. Također smo imali prilike slušati tri pozvana predavanja čije su se teme bavile digitalnim knjižnicama te suradnjom baštinskih ustanova. Tijekom posljednjeg dana konferencije imali smo priliku posjetiti novu i modernu knjižnicu Deichman Bjorvika. Slobodno vrijeme iskorišteno je za šetnju Oslom i razgledavanje brojnih znamenitosti.