Organizacija Tjedna znanosti u 2023. godini – poziv zaposlenicima

Poziv na dostavu prijedloga aktivnosti za program Tjedna znanosti

koji će se održati od 6. do 10. veljače 2023. godine

na Filozofskom fakultetu u Osijeku

Poštovane kolegice, poštovani kolege,

u veljači 2023. godine planiramo organizirati drugi po redu Tjedan znanosti na našemu fakultetu. U 2023. godini istaknut ćemo tri različita, a srodna težišta našega rada:

1. davanje uvida u naš znanstveni rad prilagođen predškolskom, osnovnoškolskom ili srednjoškolskom uzrastu pod motom ZNANOST NI/JE DJEČJA IGRA
  2. podizanje vidljivosti o ugovorenim kompetitivnim projektima u provedbi u obliku e-publikacije
  3. poticanje rasprave o zajedničkim etičkim načelima i vrednovanju u znanosti organiziranjem virtualnih foruma, rasprava i uspostavljanjem zajedničke baze informacija.

Za prvu vrstu aktivnosti molimo svaku ustrojbenu jedinicu da predloži jednu do najviše dvije aktivnosti koje će biti prilagođene predškolskom, osnovnoškolskom ili srednjoškolskom uzrastu. Ovisno o vašim prijedlozima, organizirali bismo dolazak određene grupe djece/učenika u zgradu Fakulteta. Za samu prijavu aktivnosti potrebni su nam sljedeći podaci:

1) ime i prezime prijavitelja/nositelja aktivnosti

2) ime i prezime izvođača (ako će sudjelovati uz nositelja)

3) naziv aktivnosti

4) vrstu aktivnosti

5) kratki opis aktivnosti

6) ciljani uzrast djece/učenika

7) najveći dopušteni broj sudionika

8) kontakt partnerske institucije (ako imate određeni kontakt/određenu učiteljicu ili grupu učenika koje želite pozvati na svoju aktivnost)

9) očekivani troškovi

10) ostale organizacijske napomene.

Ideja je kroz takve aktivnosti uvesti djecu/učenike u određeno polje znanosti (kojim se bavite) vodeći ih aktivnošću od hipoteze do sinteze na prilagođenoj/jednostavnoj razini, tj. na jednostavnijem gradivu ili temi koja odgovara njihovim nastavnim sadržajima.

Koordinatori za znanost prijedloge dostavljaju na znanost@ffos.hr do 22. prosinca 2022. godine.