Otvorenje nove izložbe u galerijskom prostoru FFOS-a

U galerijskom prostoru FFOS-a od početka lipnja mogu se zamijetiti novi umjetnički radovi, a otvorenje nove izložbe održano je 7. lipnja pod vodstvom predavača Katedre za povijest umjetnosti Igora Loinjaka te voditelja Katedre Tomislava Ćurića. Otvorenje je započelo pozdravnim govorom prodekanice Sanje Jukić koja je podsjetila kako je nedavno prostor prizemlja FFOS-a pretvoren u izložbeni salon, o kojem kustoski brinu profesori i studenti Katedre za povijest umjetnosti, izmjenjujući i postavljajući izložbe u suradnji s različitim kulturnim institucijama u Osijeku. Igor Loinjak kao jedan od ciljeva druge izložbe na FFOS-u istaknuo je oplemenjivanje galerijskog prostora umjetnošću različitih kulturnih institucija i pojedinaca. Umjetnički segment nije isključivo odlazak u muzejski ili galerijski prostor i  atelje, u izložbenom prostoru FFOS-a umjetnička djela izravno komuniciraju sa svojom publikom, djelatnicima, studentima i gostima različitih profesija i društveno-humanističkih opredjeljenja. Većina djela koja su izložena u galerijskom prostoru FFOS-a, nikad nisu bila prikazana široj javnosti. Umjetnička djela druge izložbe prvi put izašla su na svjetlo dana. Loinjak napominje kako je druga izložba rezultat suradnje s Hrvatskim društvom likovnih umjetnika, sa željom da se suradnja nastavi u izložbama radova koji slijede.