Panel-rasprava “Izazovi obrazovanja u području Informacijskih znanosti: jučer, danas, sutra”

Odsjek za informacijske znanosti

Na Odsjeku za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku u srijedu, 20. rujna 2023. godine, održana je panel-rasprava “Izazovi obrazovanja u području Informacijskih znanosti: jučer, danas, sutra”. Panel je organiziran povodom obilježavanja 25. godišnjice pokretanja studija Informatologije na Filozofskom fakultetu u Osijeku.

Na panelu se raspravljalo o izazovima u obrazovanju informacijskih stručnjaka, s posebnim naglaskom na očekivani razvoj područja, ključna (stručna) znanja i generičke kompetencije te trenutna očekivanja poslodavaca s osvrtom na buduće trendove. Panel je okupio 50-ak stručnjaka iz AKM ustanova (arhivi, knjižnice i muzeji), drugih sastavnica UNIOS-a, drugih sveučilišta i nakladničkih kuća, a sudjelovali su i predstavnici IT tvrtki.

Panelisti koji su sudjelovali u raspravi:

1. prof. dr. sc. Ivanka Stričević, glavna ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu
  2. Emica Calogjera Rogić, glavna urednica, Naklada Ljevak d.o.o.
  3. Dražen Radanović, voditelj ureda, Infobip Osijek
  4. Cvijetin Vidaković, voditelj tima za testiranje programskih rješenja, Endava (UK), Alumni
  5. prof. dr. sc. Sanjica Faletar, pročelnica Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Osijeku

Voditelj panela bio je doc. dr. sc. Tomislav Jakopec