“Po jeziku Hrvati” – nova knjiga prof. dr. sc. Sande Ham

Odsjek za hrvatski jezik i književnost

Knjiga Po jeziku Hrvati zbirka je stručnih rasprava u vezi s hrvatskim jezikom i razvojem hrvatskoga jezikoslovlja. Dvadeset i dvije znanstvene rasprave doprinos su tumačenju hrvatske jezične i književne povijesti, a namijenjene su širokoj publici – akademskoj zajednici, studentima i svima koji su zainteresirani za hrvatsku pisanu riječ.

Iz autoričina predgovora: „Radovi su u ovoj knjizi nastajali godinama, ne znajući da će postati knjigom. Pisani su i objavljivani prigodno od 1998. do 2021., kao pojedinačni radovi uz hrvatske obljetnice ili znanstvene skupove o znamenitim Hrvatima i događajima presudnim za hrvatski jezik. Kada su se svi ti radovi okupili u istim koricama, jasno se ocrtalo da je hrvatski jezik ono što ih povezuje i po čemu se prepoznaju hrvatske teme – po jeziku se povezuju i prepoznaju Hrvati. Otuda joj naslov, Po jeziku Hrvati.“

Više informacija o knjizi: https://shop.skolskaknjiga.hr/najnovije/po-jeziku-hrvati.html