Dana 8. prosinca 2023. Ljiljana Šapić Kozar, mag. psych., održala je gostujuće predavanje studentima prve godine diplomskog studija Psihologije na temu ,,Postupak kategorizacije učenika za primjereni oblik školovanja – perspektiva školskog psihologa“.

Prvi dio predavanja posvećen je razgovoru o poslovima školskog psihologa u osnovnoj školi i tome kako prepoznati da dijete treba poseban oblik školovanja. Ljiljana Šapić Kozar govorila je o dijagnostičkim sredstvima koje koristi kako bi dobila što jasniju sliku o tome koji je izvor teškoće kod učenika u savladavanju školskog programa. Studenti su dobili uvid u neke primjere nalaza psihologa na temelju kojeg se (uz druge nalaze i informacije) donose odluke o primjerenom obliku školovanja.

U drugom dijelu predavanja Ljiljana Šapić Kozar govorila je o mogućnostima primjerenog oblika školovanja ovisno o teškoći koju dijete ima.

Ljiljana Šapić Kozar stručna je suradnica psihologinja u Osnovnoj školi Vladimira Becića u Osijeku.

Doc. dr. sc. Gabrijela Vrdoljak