Predavanje Berislava Majhuta: Prema novijoj povijesti hrvatske dječje književnosti

U utorak, 16. svibnja 2023. godine u 12.00 sati u dvorani 39 Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Osijeku prof. dr. sc. Berislav Majhut održat će predavanje „Prema novijoj povijesti hrvatske dječje književnosti“.

Prof. dr. sc. Berislav Majhut dugogodišnji je istraživač hrvatske dječje književnosti i predavač na Učiteljskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Uža su mu područja istraživanja začetci i povijesni razvoj hrvatske dječje književnosti, o čemu će biti i riječi u njegovu izlaganju. Svako znanstveno područje pulsira oko svoje historiografije, unutar koje i s obzirom na koju niču ne samo pojedini znanstveno-istraživački temati, već i metodološki i znanstveno-analitički sustavi dotičnih znanstvenih područja. U svom će predavanju prof. Majhut upravo ukazati na početke i na svu složenost problematike utemeljenja znanstvenog područja istraživanja hrvatske dječje književnosti.