Studentica Filozofskog fakulteta u Osijeku dobila drugu nagradu na 60. Šimićevim susretima 2023.

Odsjek za informacijske znanosti

Studentica druge godine studija Informatologije i Hrvatskog jezika i književnosti na Filozofskom fakultetu u Osijeku Nela Gulam, dobila je na ovogodišnjim 60. Šimićevim susretima drugu nagradu u kategoriji mladih pjesnika, studenata starosti do 25 godina. Budući da nije bila u mogućnosti putovati na Svečanu akademiju posvećenu A. B. Šimiću, održanu u njegovim rodnim Drinovcima, nagradu joj je uručio član Organizacijskog odbora tih susreta, prof. dr. sc. Srećko Tomas, u kabinetu dekana Filozofskog fakulteta Osijek, prof. dr. sc. Ivana Trojana, koji je i predsjednik Matice hrvatske ogranak Osijek. Nagrada se sastoji od plakete, knjige pjesama A. B. Šimića pod naslovom Izabrane pjesme i novčanog iznosa.

Profesori Trojan i Tomas čestitali su studentici Gulam na osvojenoj nagradi te su joj poželjeli puno uspjeha u studiju, ali i u pisanju pjesama.